Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Rok szkolny 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

        Uroczyste zakończenie roku szkolnego  2017/2018 odbyło się 22 czerwca2018. Rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Delegacja uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły przeszła do „Kącika Patrona” celem oddania czci i hołdu oraz złożenia kwiatów.

        Następnie Pani Dyrektor Jolanta Szpunar podsumowała miniony rok szkolny 2017/2018 - wręczyła nagrody i stypendia wzorowym uczniom oraz podziękowania dla Grona Pedagogicznego, Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i Rodzicom. Szczególną wdzięczność wyraziła wobec naszych Przyjaciół: Rodu Zamoyskich, Zkładów Tłuszczowych w Bodaczowie oraz BS w Szczebrzeszynie

Nagrody oraz stypendia po raz kolejny zostały ufundowane przez Rodzinę Zamoyskich. Na zakończenie Dyrektor uczuliła zebranych na bezpieczne i rozważne korzystanie z wakacyjnego odpoczynku.

            Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 0 - III  oraz chóru szkolnego, którą zakończono odśpiewaniem  hymnu szkoły. Po czym uczniowie udali się do klas na ostanie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

 

            Życzymy wszystkim bezpiecznych i wspaniałych wakacji !

             Do zobaczenia we wrześniu.

 

przejdź do galerii

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

     Dla uczczenia 100 – tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu postanowiły wspólnie ustanowić Rekord Polski w największej liczbie osób tańczących Poloneza w wielu lokalizacjach. Poloneza tańczono też na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie.

     Równo o godz. 11 rozpoczął się taniec, w którym– zatańczyło 114 par, a wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły ponadgimnazjalnej, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół.

     Nasza szkoła również włączyła się w to wydarzenie. Uczniowie z klas IV – VII  tańczyli pięknie i dostojnie - dokładnie tyle ile wynosi długość całego utworu, czyli 7 minut i 45 sekund.

     Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości  - odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego – Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

 

przejdź do galerii

Bezpieczne wakacje - pogadanka pielęgniarki

      W dniu 19 czerwca 2018r. pielęgniarka szkolna pani Alicja Pietrykowska przeprowadziła pogadankę na temat „Bezpieczne wakacje". Podjęła w niej szereg zagadnień – bezpieczna droga, zabawy nad wodą, szkodliwe działanie słońca, właściwe odżywianie w czasie upałów, postępowanie w przypadku zatrucia salmonellą, grzybami, ukąszenia kleszcza, żmij.

 

przejdź do galerii

Wycieczka do „Wioski Przygody Frajda”

W dniu 13.06.2018r. uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi  Paniami wychowawczyniami  uczestniczyli w niezapominanej i pełnej atrakcji wycieczce do ”Wioski Przygody - Frajda"  położonej w malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu.

Uczniowie wzięli udział w przeróżnych grach i zabawach rekreacyjno-integracyjnych: rzut moherowym beretem, mini szczudła, gąsienica, przeciąganie liny, wyścigi w workach, narty wieloosobowe, rzuty na celność, spodnie wieloosobowe, siłacze i kacze stopy.

           Następnie odwiedziliśmy Wioskę Indian, w której rozpaliliśmy ogień krzemieniem, piłowaliśmy pniak piłą „moja – twoja”, wbijaliśmy gwoździe w wielki pniak, strzelaliśmy z łuku do tarczy, po czym malowano nam twarze na barwy indiańskie. Na chwilę zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbów i szukaliśmy monet zakopanych w piasku. Największą i najbardziej wyczerpującą konkurencją na czas i ilość wydojonego „mleka” okazało się dojenie „sztucznej krowy” . Po wyczerpujących  atrakcjach przewodnicy zaprosili nas na herbatę i kiełbaski pieczone na grillu. Punktem końcowym był tor przeszkód: czołganie, wspinanie, przejście po belkach i równoważniach, pajęczyna, wiszący most i wiele innych. W międzyczasie mniej odważni uczniowie mieli okazję do wspólnych rozgrywek sportowych w piłkę nożną lub piłkę siatkową. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń otrzymał pamiątkową monetę.

           Był to bardzo atrakcyjny wyjazd, który poprzez wspólną integrację i zabawę wyzwolił pozytywne emocje i uśmiech na twarzy każdego ucznia.

 

 przejdź do galerii

Podsumowanie konkursów informatycznych

       Uroczyste podsumowanie regionalnych konkursów informatycznych odbyło się 12 czerwca w Lubelskim  Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Wzięli w nim udział finaliści i laureaci konkursów: z opiekunami, przedstawiciele LSCDN w Zamościu, organizatorzy konkursów oraz sponsorzy. Najpierw zabrała głos Konsultant Edukacji Informatycznej LSCDN Agata Waszek. Następnie przewodniczący konkursów przedstawili podsumowanie wyników, tj. statystyki, tematykę zadań konkursowych oraz najlepszych uczniów.

Laureaci, finaliści oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów otrzymali medale, dyplomy i podziękowania. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary.

 

      Uczniowie naszej szkoły: Adam Derewiecki, Patryk Grygiel i Maciej Wojciechowski uzyskali tytuł finalisty XIV Regionalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów  szkół podstawowych 2018. Drużynowo zajęli 3 miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

przejdź do galerii

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

            Dnia 4 czerwca 2018r. obchodziliśmy XII rocznicę nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej. Mottem tegorocznych obchodów Święta Patrona i 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości była Róża Zamoyska jako wzór patriotyzmu i bohaterskiej Polki. Dzień rozpoczęliśmy okolicznościową akademią. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która zwróciła uwagę na to, abyśmy w bieżącym roku szkolnym spojrzeli na Różę Zamoyską – jako Osobę Kochającą Najcenniejszy Skarab Ojczyzny – Dzieci oraz wszystkich tych, którzy potrzebowali wsparcia i pomocy. „Pomimo, iż Róża i Jan Zamoyscy z Rodziną są niedoścignionym dla nas wzorem – zrobimy wszystko, aby chociaż po części podążać za Ich przykładem. Budujmy człowieczeństwo na właściwych wartościach. Obierzmy sobie za cel pomoc tym, co jej potrzebują, ofiarność, życzliwość, przyjaźń, miłość oraz nieugiętość wobec przeciwności losu.

            Bądźmy dla siebie ludźmi, którzy będą dawać, pomagać i nie będą czekać na nagradzanie.

             Przekażmy naszym dzieciom – jakże cenne wartości, pomóżmy im zrozumieć, co znaczy święte słowo: Człowiek, Ojczyzna, Polska. Wskażmy, czym była dla Róży i Jana Zamoyskich Ojczyzna i co można dla niej zrobić narażając własne i męża życie – ratując najcenniejszy skarb – Dzieci!

            Tak jak czyniła Róża i Jan Zamoyscy, i tak jak robią ich Dzieci oraz  Wnuki”

            Następnie uczniowie klas I – VII przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „ Wzór patriotyzmu zostawiła, to bohaterska Polka…”. W ramach, którego wysłuchaliśmy wzruszających piosenek oraz usłyszeliśmy przepiękne wiersze
 z repertuaru Jana Zamoyskiego i własnej interpretacji uczniów o Róży Zamoyskiej i Jej Rodzinie oraz  o Ojczyźnie.

            Po krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologiczno - wychowawczej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „ Jaki  piękny jest świat – kiedy panuje miłość i dobro”.

             Następnie na szkolnym boisku odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Cieszyły się one dużym powodzeniem. Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na plac zabaw, gdzie odbył się konkursy: piosenki patriotycznej i konkurs „Mam talent”, na którym uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, wokalne, recytatorskie, akrobatyczne. Nauczyciele wchodzący w skład jury ocenili występy uczniów i wręczyli wyróżnionym atrakcyjne nagrody.

            Jedną z atrakcji tego świątecznego dnia był smaczny poczęstunek – kiełbaski z grilla i obwarzanki. Uczniowie mieli także możliwość pokosztowania słodkiej waty cukrowej.

            Nasze spotkanie miało rodzinny charakter: rodzice, i ich pociechy zaangażowali się w wspólne przygotowanie zadań konkursowych. Stawialiśmy przede wszystkim na pracę w zespole. Przyjaźń, współpracę i więzi międzyludzkie, a także na atrakcyjne spędzenie czasu.

DZIĘKUJEMY!

 

przejdź do galerii

 

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

      W dniach 28 - 30.05.2018 odbyła się wycieczka szkolna nad Morze Bałtyckie, w której brali udział  uczniowie naszej szkoły, klas IV-VII. Zwiedziliśmy zamek w Malborku oraz pola i muzeum bitwy pod Grunwaldem. W programie wycieczki było  zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu . Dużą atrakcją okazał się pobyt w Słowińskim Parku Narodowym i wędrówki po  najwyższych wydmach w Polsce. Uczestnicy wycieczki podziwiali polskie morze spacerując brzegiem na Przylądek Rozewie . 

 

przejdź do galerii

BIEG PO ZDROWIE

       Dnia 27 lutego 2018 r. zainicjowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie w klasie IV— PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ: ‘Bieg po zdrowie”. Nieco wcześniej, 15 lutego, na zebraniu z rodzicami wychowawczyni klasy IV poinformowała zebranych rodziców o przystąpieniu szkoły do w/w programu, zapoznała z założeniami i celami programu realizowanego pod auspicjami GIS. Nauczycielka przeprowadziła też ankiety wstępne.  W realizację programu włączyli się: Dyrektor szkoły Jolanta Szpunar, matematyk p. Paweł Kryszczuk, plastyk p. Anna Pańczyk oraz drużynowa harcerskiej drużyny „Zawisza” działającej przy naszej szkole – p. Ewa Mazur.

 

 

Dzieci są uzdolnione plastyczne, toteż wykorzystano te zdolności w zespołowym wykonywaniu zadań. Korzystając z umiejętności polonistki metodą dramy przeprowadzono zajęcia, w której uczniowie zaprezentowali asertywną odmowę. Scenki dramowe bardzo podobały się dzieciom.

 

 

Pielęgniarka szkolna pani Alicja Pietrykowska przeprowadziła dwie ciekawe pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów.

 

przejdź do galerii

 

 

XXI SPOTKANIA TEATRALNE

      Dnia 16.05.2018r. uczniowie oddziału przedszkolnego pod opieką swoich Pań i Rodziców uczestniczyli 
w XXI Spotkaniu Teatralnym „Bawmy się w teatr” w MDK Szczebrzeszyn. Celem przeglądu było między innymi promowanie edukacji teatralnej wśród dzieci, wzajemna inspiracja do twórczej zabawy w teatr oraz rozbudzanie wrażliwości artystycznej i scenicznej. Najmłodsi naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Ratujmy wiosnę!”, który propagował dbanie o środowiska z zachowaniem harmonii przyrody i wzajemnych relacji opartych na dobroci, przyjaźni i miłości. Dzieci wspaniale poradziły sobie w roli aktorów, pokonując lęk i nieśmiałość, a ich wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru.

      Dyrekcja w imieniu pań wychowawczyń oraz dzieci  serdecznie dziękuje  Rodzicom za zaangażowanie, dobroć i wsparcie, a Organizatorom z MDK za pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

 

przejdź do galerii

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     3 maja 2018 roku społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w gminno- parafialnych obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się okolicznościowym wystąpieniem  Burmistrza Szczebrzeszyna Pana Mariana Mazura.

Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno- muzyczny pt. „W drodze do Niepodległej od Maja 1791 do 11 listopada 2018”  Pieśni patriotyczne przeplecione zostały poezją o Ojczyźnie oraz treściami historycznymi ukazującymi burzliwe losy naszej Niepodległej od jej upadku i rozbiorów, aż po odzyskanie niepodległości i współczesność.

     Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny na placu przy kościele św. Mikołaja zasadzony został przez przedstawicieli władz lokalnych „Dąb Niepodległości”.

    Następnie władze miasta, starostwa powiatowego, poczty sztandarowe i zebrani uczestnicy uroczystości, w tym delegacja harcerzy naszej drużyny „Zawisza”, Dyrektor Szkoły oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”, nauczyciele, rodzice przeszli pod pomniki i złożyli wieńce.

    Uroczystości zakończyły się w MDK w Szczebrzeszynie, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie poprowadzili śpiew pieśni patriotycznych.

 

przejdź do galerii

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )