Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Aktualności - Rok szkolny 2020/2021

Wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii”

    W dniu 31 maja br. odbyła się wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.
Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:
•    „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi”
•    „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?”


Przekazujemy link do nagrania celem udostepnienia rodzicom lub wykorzystania podczas zebrań organizowanych szkole.


https://youtu.be/nBn8yWLbIco.

Dzień Patrona w połączeniu z Dniem Dziecka

        31 maja przypadała XV rocznica nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej. 1 czerwca świętowaliśmy w szkole  Dzień Patrona oraz Dzień Dziecka. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów Święta Patrona była: „15 lat pod skrzydłami Anioła Dobroci”.

            Część I tego uroczystego dnia zainaugurowało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego przemówienia Pani Dyrektor,  która przybliżyła sylwetkę Patrona Szkoły i  przypomniała program uroczystości zgodnie z wymogami higieny w dobie pandemii. Po czym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów plastycznego - „Róża Zamoyska w oczach dzieci” oraz literackiego - „Róża Zamoyska - nasza Patronka”. Dyrektor wręczyła  laureatom cenne nagrody.

       Kolejnym punktem przebiegu Dnia Patrona było przejście uczniów klasy 0 – III i klas IV – VIII do dwóch różnych sal, w których przewidziana była projekcja filmów dokumentalnych „Róża i Jan” oraz ,,Wspomnienie 10 rocznicy nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej”.

      Następnie uczniowie przeszli do swoich klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.           

Po krótkiej przerwie dalsza część obchodów Święta Patrona przebiegała na świeżym powietrzu. Na placu przed szkołą chętni uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali układ taneczny do piosenki „Jerusalema”. Następnie pani Katarzyna Czuk zachęciła uczniów do udziału w zabawie rytmicznej z elementami zumby.

       Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Cieszyły się one dużym powodzeniem i sprawiły radość wszystkim dzieciom.  Ukoronowaniem zajęć sportowych był mecz w piłkę siatkową – nauczyciele kontra uczniowie. Po emocjonujących zabawach można było pokrzepić swoje siły pysznymi kiełbaskami z grilla zakupionymi przez Radę Rodziców. 

     Obchody Dnia Patrona i Dnia Dziecka dały wszystkim możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

lightbox

 

przejdź do galerii

 

 

#challengeniebieskiemotyle2021

 

      Dziękujemy Pani Dyrektor mgr inż. Agacie Jonasz wraz z Pracownikami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie za nominację.

Wyzwanie przyjęte!

     Pani mgr Jolanta Szpunar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie wraz ze Społecznością Szkolną

Nominuje:

1. Panią mgr Annę Budenko – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie wraz ze Społecznością Szkolną,

2. Pana mgr  – Sławomira Kalitę Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie wraz z Pracownikami,

3. Pana mgr Miłosza Oliwiaka  wraz z Dyrekcją oraz Personelem Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Fizjo- Max” w Szczebrzeszynie.

     Akcja została zainicjowana przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła  w Jarosławiu.

Jej celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jak przekazać taką iskierkę przyjaźni?

To bardzo proste.

Wystarczyło:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy osób mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej.

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw. onmicrosoft. com „taniec motyla"

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

     Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

 

lightbox

 

przejdź do galerii

 

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     W dniach 25-27 maja 2021r. uczniowie klas ósmych wszystkich szkół w Polsce pisali EGZAMIN ÓSMOKLSISTY. Również i nasi ósmoklasiści zmagali się z zagadnieniami z języka polskiego - we wtorek ,  z matematyki w środę, a w  czwartek z języka angielskiego. Egzamin ósmoklasisty obejmuje wymagania określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I–VIII. Sprawdza, w jakim stopniu uczniowie opanowali wiadomości i nabyli umiejętności podczas edukacji w szkole podstawowej.

     Wyniki egzaminu poznamy 2 lipca 2021r

 

Trzymamy kciuki za wspaniałe wyniki.

 

lightbox

 

przejdź do galerii

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

     18 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie odbył się finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II ,,Jan Paweł II Wielki 1920 – 2005”.  Naszą szkołę  w tym konkursie reprezentowały  Amelia Siostrzankowska i Agata Wrona.

      Jednocześnie rozstrzygnięto I Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Janie Pawle II ,,Jan Paweł II Wielki 1920 – 2005”. Uczennica klasy II Weronika Wojciechowska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym.

 

 

lightbox   lightbox   lightbox

Informacja dla uczniów klas IV - VIII

Nauczanie hybrydowe w dniu 28 maja 2021 (piątek) przebiegać będzie według harmonogramu:

klasy IV - V- VI - stacjonarnie

klasy VII - VIII - zdalnie

Tydzień ulgi

      Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Tydzień Ulgi” od 17.05.2021 do 21.05.2021r , którą ogłosił Instytut Psychologii UJ w Krakowie.

      Jest to  prośba do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – aby podarować młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek.

lightbox

 

Nauczanie hybrydowe od 17 maja 2021

    Nauczanie hybrydowe od 17 maja 2021 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie przebiegać będzie według harmonogramu:

17.05.2021r.(poniedziałek)  

 klasy VII – VIII – stacjonarnie

Klasy IV – VI – zdalnie

 

18.05.2021r. (wtorek)          

 Klasy IV – VI – stacjonarnie

klasy VII – VIII  – zdalnie

 

19.05.2021r. (środa) 

 klasy VII – VIII – stacjonarnie

Klasy IV – VI – zdalnie

 

20.05.2021r. (czwartek)       

Klasy IV – VI – stacjonarnie

klasy VII – VIII  – zdalnie

 

21.05.2021r.(piątek)

 klasy VII – VIII – stacjonarnie

Klasy IV – VI – zdalnie

Komunikat dla Rodziców

Powrót uczniów do szkoły !!!

 Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie!

      Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań; jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała, w maju restrykcje dotyczące m. in. edukacji, będą stopniowo łagodzone.

Harmonogram stopniowego powrotu uczniów do szkoły:

OD 4 MAJA

Edukacjaszkoły podstawowe:

 • nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej
 • ścisły reżim sanitarny

OD 15 MAJA

Edukacja – szkoły podstawowe:

 • nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych
 • ścisły reżim sanitarny

OD 29 MAJA

Edukacjaszkoły podstawowe

 • nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów
 • ścisły reżim sanitarny

Ważne! Harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

 

"Czyste powietrze wokół nas"- XIII Edycja Programu

       W kwietniu dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyły zajęciach prowadzonych przez wychowawcę klasy w związku z przystąpieniem do XIII Edycji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma charakter profilaktyczny i realizowany jest pod patronatem PIS i przy współpracy PSSE w Zamościu. 

      Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. 

W ramach realizacji programu odbyły się następujące zajęcia: 

 1. “Szukamy rożnych źródeł dymu” - spacer po okolicy. 

 1. "Gdzie i kiedy widzę dym?"- rysowanie według pomysłów i wiedzy dzieci różnych źródeł dymu. 

 1. "Co i dlaczego dymi?"- oglądanie i omawianie z dziećmi prezentacji multimedialnej. Zwiększanie wiedzy w zakresie zlokalizowania różnych źródeł dymów, ich rodzajów oraz przyczyn wydobywania. 

 1. "Zakaz palenia"- wykonanie tabliczki informującej o zakazie palenia.  

 1.  "O kominie, który przestał dymić"- historyjka obrazkowa, uważne słuchanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej. 

 1. "Jak się czuję, kiedy dymi papieros?"- zwiększanie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego. Ćwiczenia oddechowe z muzyką relaksacyjną.  

 1. "Piosenka o Dinku"- wspólna nauka i śpiewanie piosenki. Zapoznanie dzieci z maskotką programu: "Czyste powietrze wokół nas" - dinozaurem Dinkiem - wykonanie jego sylwety metodą wydzieranki. 

 1. “Wpływ nikotyny na zdrowie człowieka” - pogadanka z panią pielęgniarką  

 1. "Jak unikać dymu papierosowego?"- rozmowa z dziećmi na temat umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.  

     W przebiegu zajęć warsztatowych wykorzystywane były metody aktywizujące, których istotą jest umożliwienie dzieciom zaangażowania wszystkich zmysłów i podjęcia różnych form aktywności w procesie zdobywania informacji i kształtowania umiejętności.  Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

przejdź do galerii

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )