Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Rok szkolny 2018/2019

               

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

       Uroczystość  Zakończenia Roku Szkolnego  2018/2019 odbyła się 19 czerwca 2019r. Społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi- w tym roku naszą uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili:  Zastępca Burmistrza Szczebrzeszyna, Pan Zbigniew Paprocha, Pani Małgorzata Bielecka Przedstawiciel ZLPK o/Zamość, licznie zgromadzeni Rodzice – Przyjaciele naszej szkoły, Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” Pani Marta Rybak. Spotkanie rozpoczęło  się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.

W dalszej części  uroczystości delegacja uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły przeszła do „Kącika Patrona” celem oddania czci i hołdu oraz złożenia kwiatów naszej Patronce Róży Zamoyskiej.

        Następnie Pani Dyrektor Jolanta Szpunar podsumowała miniony rok szkolny 2018/2019 W asyście zaproszonych Gości wręczyła nagrody i stypendia wzorowym uczniom i podziękowała nauczycielom, Zarządowi Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i Rodzicom uczniów za całoroczną pracę dla dobra naszych dzieci oraz szkoły.

      Nagrody oraz stypendia jak co roku zostały ufundowane przez Rodzinę Zamoyskich.        

       Na zakończenie swego wystąpienia Dyrektor uczuliła zebranych na bezpieczne i rozważne korzystanie z wakacyjnego odpoczynku. Szczególne słowa skierowała również do Absolwentów naszej szkoły: ”…Kochani! Na dalszą drogę waszego życia pragnę przekazać Wam do przemyślenia i refleksji oraz podać pod Waszą rozwagę fragment Hymnu naszej szkoły, który brzmi następująco;

       „Dobry jest ten, co służy innym. Jak Anioł cicho i skromnie.

         Róża Zamoyska tak czyniła, a my się uczmy od Niej”.

Niechaj słowa naszego hymnu szkoły będą dewizą Waszego dorosłego życia oraz Waszego człowieczeństwa.

Postawcie na wartości, które  swoim życiem realizowała Róża Zamoyska, która pokazała nam – jak żyć, jak kochać i jak być dobrym, mądrym i jak wytrwale dążyć do celu – pomimo różnych trudnych życiowych sytuacji…”

       Do wakacyjnych życzeń dołączyli także: Pan Burmistrz Zbigniew Paprocha oraz Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” , którzy w krótkich wystąpieniach gratulowali uczniom sukcesów oraz życzyli wspaniałego, udanego wypoczynku.

      W dalszej części uroczystości uczniowie klasy VIII przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom oraz złożyli uroczyste ślubowanie absolwenta.

            Uroczystość zakończyła  część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz I-III. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i odprowadzeniu sztandaru  uczniowie udali się do klas na ostanie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

 

                                               Życzymy wszystkim bezpiecznych i wspaniałych wakacji!

                                               Pamiętajcie o tym, o co Was prosiliśmy i na co wyczulaliśmy!

                                                                                  Do zobaczenia we wrześniu!

 

przejdź do galerii

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

         W dzień urodzin Róży Zamoyskiej dnia 3 czerwca 2019 r. obchodziliśmy XIII rocznicę nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej połączoną ze Szkolnym Dniem Rodziny. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów Święta Patrona była: „Róża Zamoyska wprowadza nas w świat wartości”.

            Uroczystość  rozpoczęliśmy okolicznościową akademią. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły oraz złożeniu kwiatów i oddaniu czci naszej Patronce przez delegację harcerzy wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor.  Zwróciła ona uwagę na to” …, abyśmy w bieżącym roku szkolnym spojrzeli na Różę Zamoyską – jako Osobę , która wprowadza nas w świat najcenniejszych wartości. Wzór do naśladowania – jak wychowywać, aby wychować nasze dzieci  w tak cennych, wartościowych i móc samemu opierać swoje Zycie na tym, co jest cenne, ważne, człowiecze i tak bliskie sercu między innymi: miłość, szacunek, poświecenie; służba drugiemu człowiekowi i Ojczyźnie. Naśladując Różę i Jana Zamoyskich, a obecnej chwili Ich dzieci, Wnuki – przekazujmy naszym dzieciom, jakże cenne wartości, pomóżmy im zrozumieć co znaczy święte słowo: człowiek, ojczyzna, Polska …”

            Następnie uczniowie klas I – VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Róża Zamoyska i jej świat wartości”. Wysłuchaliśmy wzruszających piosenek oraz usłyszeliśmy przepiękne wiersze  z repertuaru Haliny Matławskiej poświęcone Patronce naszej szkoły. Wyprowadzenie sztandaru zakończyło oficjalną część naszej uroczystości.

            Po krótkiej przerwie dalsza część obchodów Święta Szkoły była kontynuowana na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, więc wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologiczno - wychowawczej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „Wiosenna opowieść”.

             Następnie na placu zabaw przy szkole odbyły się konkursy i zabawy integracyjne „Jaka to melodia?”, „Mam talent”, „Jeden z dziesięciu”. Cieszyły się one dużym powodzeniem i sprawiły radość wszystkim zebranym.  Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Ukoronowaniem zajęć sportowych był mecz w piłkę siatkową – nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Nauczyciele wchodzący w skład jury ocenili występy uczniów i wręczyli wyróżnionym atrakcyjne nagrody.

            Po emocjonujących zabawach można było pokrzepić się pysznymi lodami oraz kiełbaskami z grilla zakupionymi przez Rodziców. Uczniowie mieli także możliwość zakupienia słodyczy, w tym waty cukrowej.

            Nasze spotkanie miało rodzinny charakter. Wszyscy: dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice i ich pociechy zaangażowali się w przygotowanie zadań i udział w konkursach i zawodach. Obchody Dnia Patrona i Święta Rodziny dały wszystkim możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu oraz budowanie  więzi międzyludzkich, kształtowanie umiejętności współpracy podczas realizacji wspólnych celów. Mamy nadzieję, że sprawiło dzieciom wiele radości.

 

przejdź do galerii

Podsumowanie konkursów gminnych

      3 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbyło się podsumowanie konkursów gminnych i wręczenie nagród i dyplomów laureatom. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III Piotr Pańczyk i klasy VIII Damian Paczkowski. Piotr Pańczyk zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Polonistycznym Klas III „Chochlik” oraz III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym Klas III. Damian Paczkowski otrzymał wyróżnienie w Konkursie Gminnym „Mistrz ortografii”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

lightbox       lightbox

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

    29 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenera Zespołu Centrum Działań Profilaktycznych. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nazywać emocje towarzyszące różnym sytuacjom . Określali emocje jako dobre, przyjemne, przykre, budzące strach i niepokój oraz neutralne. Dowiedzieli się, jaki wpływ maja emocje  na nasze zachowanie. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

 

                                          lightbox         lightbox

 

 

przejdź do galerii

PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNCH KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I FRAZEOLOGICZNEGO

     Dnia 28 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Bodaczowie odbył VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: "I AM GOOD AT ENGLISH" . Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli: A. Derwiecki, D.Paczkowski i M. Daniłowicz.   Podczas konkursu uczestnicy musieli napisać test, który badał opanowanie przez uczniów słownictwa, gramatyki, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wiedzę z zakresu kultury, geografii  i historii Wielkiej Brytanii .

   Uczeń naszej szkoły Adam  Derewiecki z klasy szóstej otrzymał wyróżnienie.

  Uczennica klasy ósmej Roksana Zań zdobyła II miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym "Mistrz Słowa"

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

„Cała Polska czyta dzieciom".

        Uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w cyku spotkań prowadzonych przez Dyrektora Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie - Panią Małgorzatę Bednarz w ramach akcji ogólnopolskiej „Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszony Gość wprowadził najmłodszych uczniów naszej szkoły w świat literatury czytając bajki, wiersze, ciekawe opowiadania, które dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oglądały, zadając mnóstwo pytań.

      Ideą tej akcji jest zachęcanie rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego głośnego czytania swoim pociechom.

       Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.

       Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie na czele z Dyrektorem Panią Jolantą Szpunar serdecznie dziękuję Dyrekcji oraz Pracownikom Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie za owocną współpracę w roku szkolnym 2018/2019.

 

           lightbox        lightbox        lightbox

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

"Bieg po zdrowie"

    Uczniowie klasy IV z naszej szkoły wzięli udział w Programie Antytytoniowym "Bieg po zdrowie" opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

    Celem jego było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. 

    Zajęcia programowe realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, a podstawą ich było stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci. 

    Podczas zajęć dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz tworzyli komiksy z udziałem bohaterów programu.

   Prace uczniów kl. IV na temat szkodliwego działania palenia papierosów na życie człowieka mogli zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice.

 

przejdź do galerii

SESJA MŁODZIEŻY w UM Szczebrzeszyn

     W dniu 31 maja 2019 r. w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się sesja młodzieży, z okazji nadchodzącego  Dnia Dziecka. W spotkaniu z uczniami szkół podstawowych z gminy Szczebrzeszyn wzięli udział:  Burmistrz Szczebrzeszyna  Henryk Matej, Przewodniczący Rady Miejskiej  Zbigniew Złomańczuk,  Radna Katarzyna Bizior oraz dyrektorzy i nauczyciele.

     W sesji uczestniczyły delegacje uczniów szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn, w tym delegacja naszej szkoły.

     Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje gmina i  na czym polega praca Rady Miejskiej. Burmistrz Henryk Matej opowiedział również o zadaniach realizowanych przez tutejszy samorząd oraz planowanych   inwestycjach na rzecz dzieci i młodzieży.

    Na zakończenie uczniowie zwiedzili  gabinet Burmistrza, Muzeum Zegarów oraz cerkwię prawosławną.

 

lightbox

 

przejdź do galerii

 

 

ROK 2019 ROKIEM DR ZYGMUNTA KLUKOWSKIEGO

      Gmina Szczebrzeszyn  - Rok 2019 ogłosiła– Rokiem dr Zygmunta Klukowskiego.  W dniu 29 maja, na sesji Rady Miejskiej odbył się  wykład pana Dariusza Górnego nawiązujący do tego wydarzenia. Była to również okazja do wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego pt. „Miejsca związane z dr Zygmuntem Klukowskim”.

     Uczennica naszej szkoły Gabriela Samulak klasa I uzyskała II miejsce w tym konkursie  i odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową z rąk Burmistrza Szczebrzeszyna Henryka Mateja oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Złomańczuka. Wszystkie nagrodzone prace zostały zebrane na wspólnej wystawie w sali konferencyjnej urzędu miejskiego.

 

lightbox lightbox   lightbox  lightbox

Wycieczka do "Magicznych Ogrodów"

    W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 0-IV klas pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do  rodzinnego parku tematycznego  „Magiczne Ogrody”w Janowcu. Podczas naszego pobytu towarzyszyła nam wróżka, która oprowadzała nas po magicznej krainie, opowiadając ciekawe historie o postaciach zamieszkujących dany park. Wędrując wyznaczonymi ścieżkami  wśród pachnących kwiatów, krzewów, drzew, szumiących wodospadów i strumieni, zwiedzaliśmy fantastyczne  baśniowe krainy zamieszkane przez skrzaty Bulwiaki, wróżki, włochate stwory -Mordole oraz Krasnoludy. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewające skrzaty i mruczące drzewa.

     W wolnym czasie korzystaliśmy z dostępnych placów zabaw, a następnie skonsumowaliśmy wspólny obiad, po czym każdy uczestnik wycieczki zakupił sobie pamiątkę.

     Z pięknymi wspomnieniami i długotrwałymi przeżyciami szczęśliwie wróciliśmy do domów.

 

przejdź do galerii

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )